Fragranit – materiał na nowoczesne zlewozmywakiDesign 

Fragranit – materiał na nowoczesne zlewozmywaki

W kuchni wszystkie elementy powinny być funkcjonalne i ładnie wyglądające.  Wygodne urządzenie kuchni znacznie ułatwia przygotowywanie posiłków i utrzymanie czystości.  Ważną rolę odgrywa zlewozmywak. Niektórzy uażają go za serce kuchni. Przy jego wyborze należy brać pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

Idealny zlew kuchenny

Zlewozmywak powinien być odporny na rdzę, korozję i plamy. Nie może się odkształcać, łamać, pękać i wygniatać. Jednym słowem- powinien mieć ponadczasową jakość i spełniać wysokie standardy higieniczne. Najtańsze zlewy są produkowane ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu, który bardzo obniża ich jakość. Nowością na rynku są zlewozmywaki wykonane z fragranitu, które spełniają wysokie wymagania estetyczne i funkcjonalne użytkowników.

Wysoki standard higieniczny

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się posiłki, więc konieczne jest zadbanie o wyższe standardy czystości. Zlewy wyprodukowane z fragranitu to nowy wymiar kuchennej czystości. Fragranit składa się w 80% z piasku kwarcowego, a w 20% z żywicy akrylowej charakteryzującej się wyjątkową twardością. Struktura zlewu nie jest porowata, a dodatkowo jest on zabezpieczony specjalną powłoką antybakteryjną, która ogranicza rozwój bakterii na powierzchni fragranitu o 99%.

Zalety fragranitu

Fragranit jest odporny na plamy i wysokie temperatury. Łatwo go wyczyścić – wystarczy przetarcie powierzchni okrężnymi ruchami za pomocą nylonowej szczoteczki z detergentem i dokładne spłukanie. Nie wolno stosować środków, które powodują zarysowania, np: proszków, wybielaczy oraz  środków czyszczących do odpływów.

Kolorystyka zmywarek z fragranitu

Idealnie urządzona kuchnia musi współgrać kolorystycznie. Czasy, kiedy zlew był dostępny jedynie w białym kolorze dawno odeszły do przeszłości.  Od wielu lat modne są zlewy ze stali nierdzewnej.  Zlewozmywaki z fragranitu cechują się ciekawą kolorystyką, co pozwala dobrać kolor zlewu do reszty wystroju kuchni. Zlewy z fragranitu dostępne są w następujących kolorach: grafitowym, beżowym, orzechowym, cynamonowym i platynowym.  Pięknie wyglądają w nowocześnie urządzonej kuchni i równie dobrze w kuchni rustykalnej, klasycznej, czy prowansalskiej.  Fragranit to nowa jakość w kuchni pod względem funkcjonalnym i estetycznym.  Zlew nie musi być już traktowany jako zło konieczne, staje się istotnym elementem aranżacyjnym w kuchni i może znakomicie współgrać z całością wystroju pomieszczenia.

Zlewozmywaki fragranitowe są trwałe, odporne na zarysowania, najgorsze plamy. Jest to produkt solidny, który pięknie będzie wyglądał w kuchni przez wiele lat. Jest to przedmiot niepalny i wytrzymały na bardzo wysoką temperaturę – po prostu idealny do kuchni.  Pasuje do większości blatów szafek pod zlewozmywak. Zaleca się, aby szafka, na której zamontowany jest zlewozmywak, fragranitowy miała dodatkowe wzmocnienia. Fragranit to materiał cechujący się sporym ciężarem oraz  powłoką antybakteryjną. 

Related posts

Leave a Comment