Jaki kolor wybrać do przedpokojuMeble 

Jaki kolor wybrać do przedpokoju?

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie w domu lub mieszkaniu, do którego wchodzą domownicy i goście. Jest to miejsce dość szczególne- taki przedsionek mieszkania-  niewielkie albo wąskie i długie pomieszczenie, w którym przechowuje się odzież wierzchnią, buty, parasole, klucze, itp. Coraz większą uwagę zwraca się  na wygląd tego miejsca – właścicielom zależy, żeby przedpokój był funkcjonalny, schludny i estetyczny. W końcu jest to reprezentacyjne miejsce, a nie składowisko różnych, niepotrzebnych przedmiotów, czy starych butów. W przedpokoju ważne są kolory i oświetlenie.

Oświetlenie w przedpokoju

W mniejszych pomieszczeniach takich, jak przedpokój  właściwe oświetlenie decyduje o aranżacji. Do  małego przedpokoju specjaliści od urządzania wnętrz polecają reflektorki rozmieszczone w regularnych odstępach na suficie oraz zainstalowania oświetlenia w szafie, które szybko docenimy, podczas porannej gonitwy.  Dobrym pomysłem jest oświetlenie przy lustrze w postaci kinkietu.

Wizytówka domu

Mówi się, że przedpokój to wizytówka domu. Jest w tym wiele prawdy, bo to pierwsza przestrzeń, której próg przystępują domownicy i goście. Przez lata przedpokój nie zajmował uwagi mieszkańców – było to miejsce zagracone. Właściciel tylko od czasu do czasu pomalował przedpokój. Obecnie odzyskuje należną pozycję i wraca do łask  użytkowników, którzy dostrzegli, że przedpokój ma wpływ na funkcjonalność mieszkania i jego wygląd.   Kolor ścian w przedpokoju oraz meble do  o prostej, eleganckiej formie to klucz do estetyki tego miejsca. Współczesny przedpokój to połączenie funkcjonalności, estetyki i wyczucia stylu. To  przestrzeń mieszkalna, która zaprasza do serca mieszkania, czy na pokoje. Remont tego pomieszczenia warto zacząć od zastanowienia się, na jaki kolor pomalować przedpokój, aby pięknie współgrał z pozostałym wystrojem wnętrz.

Jaki kolor do przedpokoju?

Kolor ścian w przedpokoju zależy przede wszystkim od kolorystyki mebli i podłogi. Nie względu

na możliwość przyniesienia  zabrudzeń z zewnątrz nie poleca się białego koloru ścian w przedpokoju. Podobnie jest z bardzo jasną podłogą. O wiele lepsze są delikatne brązy, szarości i beże. Świetnie pasują do każdego koloru mebli – od bieli do wenge, nawet jeżeli są z połyskiem lub dwukolorowe. Kolor do przedpokoju w bloku powinien współgrać z oświetleniem.

Proste zasady doboru koloru na korytarz

Odcień drewna, mebli lub okładzin ceramicznych może ograniczać wybór koloru ścian na korytarz. Kolory dobieramy na zasadzie kontrastu lub harmonii, w zależności od oczekiwanego efektu. Ściany w przedpokoju zwłaszcza w niewielkim i wąskim nie powinny być malowane na ciemny kolor. Jasne barwy dodają lekkości przestrzeni. W większych przedpokojach można zastosować kontrast i uzyskać ciekawy kolor ściany. We wąskich i ciasnych korytarzach  warto postawić na powłokę satynową, odbijającą światło, dzięki czemu będzie go więcej. Świetnym

sposobem na uzyskanie przestrzennego wnętrza w korytarzu jest pomalowanie sufitu w przedpokoju i ścian dokładnie tym samym kolorem. Jednym ze sposobów na  wąski przedpokój są triki związane z kolorem ścian i podłogi. Są polecane – podłoga w jaśniejszym kolorze niż ściana  lub odwrotnie – ciemna podłoga, jasna ściana w korytarzu.

Tapety i plakaty do przedpokoju

Jednym z pomysłów na przedpokój mogą być tapety, np.: w kwiaty, mury, paski lub bez wzoru. Trzeba je dobrać do pozostałych elementów wystroju przedpokoju. Olbrzymi wybór wzorów stanowi  inspirację do wąskiego przedpokoju. Okazuje, że każdy przedpokój może wyglądać dekoracyjnie, a jednocześnie być funkcjonalnym miejscem. Sposobem na upiększenie ściany w przedpokoju są ramki ze zdjęciami.

Dobierając materiały wykończeniowe na ściany w przedpokoju, trzeba brać pod uwagę właściwości ochronne.  Ściany w holu powinny być odporne na wilgoć i zabrudzenia. Bardziej funkcjonalna jest opcja kolorystyczna: ciemniejsza podłoga, jaśniejsza ściana. Podłoga w jasny kolor jest niepraktyczna ze względu zabrudzenia, które przenosi się do domu na butach.

Leave a Comment